Adsense Etki Alanı için Reklam Nedir?


Google Adsense yeni bir reklam çeşitini hizmete soktu. Etki alanları için adsense reklam seçeneği ile ilgili detaylı bilgi verneye çalışacağız. Bu reklam çeşiti parkda tuttulan domainler için kullanılabiliyor. Alanlar için AdSense, kullanılmayan alanları olan yayıncılara, alanlarında içerik sunarak, kullanıcıların alakalı bilgiye erişmelerine yardımcı olmalarına olanak sağlıyor.

Kullanıcılar sıklıkla adres çubuklarına alan adı yazarak veya eski bağlantıları izleyerek içeriksiz sitelere girerler. "Yapım aşamasında" sayfası veya 404 hatası yerine, Alanlar için AdSense bağlantılar, arama sonuçları, reklamlar ve başka içerik sağlar. Bunu gerçekleştirmek için, alan adını hedefleyen semantik teknolojisini kullanıyoruz. Kullanıcılar sitenizdeki reklamlarla etkileşime girdiğinde kazanç elde edersiniz.

İçeriği olan bir siteniz varsa (örneğin makale, inceleme yazısı, forum, blog yazısı vb. metinler), sitenizin İçerik için AdSense'le kullanılması gerekir. Bu sitede içeriksiz bir sayfa varsa, Alanlar için AdSense kullanıcılarınıza yardımcı olabilir. Alanlar için AdSense'i kullanmaya başlamak için, kurulum yönergelerimizi inceleyin veya daha fazla bilgi edinmek için AdSense Yardım Forumumuza göz atın veya forumda arama yapın.

Hiç kullanılmaya domain adlarımdan nasıl kazanç elde ederim?

Öncelikle parked’a çıkaracağınız domaininizi sözleşmeyi kabul ederek adsense hesabımıza ekliyoruz. En fazla 100 domaine izin veriyor. Ekledikten sonra CNAME, adres gibi bir takım ayarlar istiyor. Cpanel ya da Plesk kullanıyorsanız DNS kısmından verilen domain ayarlarını yapmanız gerekiyor. Domainin ayarlarını yaptıktan sonra siteniz adsense tarafından doğrulanıyor ve artık o sitede reklamlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !