Truveo ile Video Aramada Yeni Devir


Truveo 2005 yıllının sonlarına doğru Amerika'da Silikon Vadisinde kurulan bir video portali.

İlk kurulduğunda Beta aşamasında ücretsiz servis veren site, tüm video kaynaklarından meta etiketlere göre videoları topluyor. Yeni bir teknoloji kullanarak bu videoların hepsini kategorilere ayırıyor ve arama motorlarına indeksliyor. Sitenin video indeklemesindeki gücünü gören AOL, firmayı satın alarak bünyesine katıyor. Eğer bir AOL hesabınız varsa, hemen siteye giriş yapıp, kişisel truveo sayfanızla oynamaya başlayabilirsiniz.

İşte sizlere Truveo'dan bir mesaj:

Truveo video arama Web genelinde video aramanızı ve bulmanızı sağlar. En çok izlenen televizyon programları, tam uzunlukta filmler, flaş haber klipleri, spor olayları, müzik videoları veya en son çıkan virüs videoları gibi her tür çevrimiçi videoyu bulmak için Truveo’yu kullanın. Belirli bir video arıyorsanız, Truveo video arama tam olarak istediğiniz videoyu bulmanıza yardımcı olabilir. Truveo ayrıca, web üzerindeki videolara göz atmanıza ve hoşunuza gidebilecek yeni videolar keşfetmenize de yardımcı olabilir.

Gerçektende farklı video sitelerine yüklediğim yüzlerce videoyu eksiksiz burada bulmak beni gerçekten şaşırttı. Tüm videolarınızı kategorilerin içinde ve bunların etiketlerle süslendiğini görmek çok hoş! Hatta bunların RSS beslemelerinin olması inanılmaz. Geldik işin en enfes servisine, "snag" adı verilen bu servis ile sürekli takip ettiğiniz videolar elinizin altında oluyor. Örneğin "blog yazarlari":Bitmedi... Site Türkiye için CNN TÜRK, Hürriyet Video Galeri, Pikniktube, Milliyet, Sabah, Daily Motion, Yonja Video, SuperOnline, Azbuz gibi yerel sitelerden videoları derliyor ve bizlere sunuyor.

Türkiye için yerel kanalı: http://tr.truveo.com/channels

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !